Wypełnij formularz kontaktowy

Wyślij
wiadomość
Wiadomość wysłana
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie

Kliknij tutaj aby zwinąć formularz

tel: 577 653 473

Kostka brukowa

Firma MK BRUK zajmująca się brukarstwem w Krakowie używa do swoich prac kostek od czołowych producentów takich jak LIBET, Bruk BET, Polbruk czy też Chyż Bet. Bez względu na to, którą firmę wybierzemy, jakość kostki jest taka samo wysoka. Oferowane materiały różnią się jedynie wzorami, nazwami oraz nasyceniem kolorów – tak by zadowolić wszystkich klientów, mających odmienne preferencje co do intensywności kolorów. Możemy więc dobierać kolory zarówno bardziej stonowane jak i te wyraziste.


Kostki brukowe występują w kilku typach kolorystycznych:

  • kolory standardowe
  • tzw. płukane
  • colormix
  • antico

Zadaniem firmy, którą Państwo wybiorą na wykonawcę, jest również doradztwo w doborze kostki oraz wykonanie projektu wizualizacji. Dzięki temu dokładnie poznamy metraż potrzebnej kostki, tak by ilość materiału była optymalna. Wizualizacja pomoże nam dobrać odpowiedni odcień kostki oraz sposób jej ułożenia. Nasza firma w KAŻDYM przypadku proponuje klientowi całkowicie darmową konsultację z projektantem krajobrazu, który wykona dla Państwa projekt kostki brukowej GRATIS.

Kostki brukowe możemy również podzielić ze względu na ich grubość. Ten parametr dobierany jest w zależności od funkcji, jaką pełnić ma wykonywana powierzchnia. W zależności od przeznaczenia dostępna jest:

  • Kostka brukowa grubości 4 cm jest przeznaczona na wszelkiego rodzaje chodniki, ścieżki oraz tarasy
  • Kostka brukowa grubości 6 cm stosowana się na drogi, wjazdy oraz wszelkie miejsca, po których będzie odbywał się ruch samochodów osobowych oraz sporadycznie ciężarowych
  • Kostka brukowa grubości 8 i 10 cm przeznaczona jest wyłącznie tam gdzie poruszają się samochody ciężarowe.

Należy jednak pamiętać, że nie sama grubość użytej kostki brukowej ma tu znaczenie. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj podbudowa, na której leży kostka brukowa.
Jeżeli jest ona wykonana poprawnie, po kostce 4 cm mogą również poruszać się samochody osobowe – efekt będzie identyczny jak przy kostce 6 cm.

W razie pytań i wątpliwości chętnie służę radą i zapraszam do kontaktu.